Úvodná stránka » šport » O dramatických zápasoch vo futbale

O dramatických zápasoch vo futbale

Futbal je doslova plný scenárov pre hollywoodskych režisérov, ktorí môžu robiť filmy s dramatickým rozuzlením. Pozývame vás, aby ste sa zoznámili s niektorými z nich..

Bavorsko a Manchester United, 1999
    Chcel by som začať finálovým zápasom Ligy majstrov z roku 1999 medzi Bayernom a Manchesterom United, ktorý sa konal na štadióne Camp Nou v Barcelone. Na začiatku zápasu tím Mníchov zobrazuje gól Mario Basler, ktorý z diaľky strelil gól..
    Až 90 minút zápasu si nemecký tím udržal minimálnu výhodu oproti „Red Devils“ a navyše ho mohol zdvojnásobiť, ak boli zábery Mehmeta Scholla a Carstena Jankera presnejšie. Po 90 minútach zápasu však začalo obdobie, keď ho Fergie Time začal volať. Teddy Sheringham po vykonaní rohu Beckham vyrovnal skóre, a o niečo neskôr Ole-Gunnar Solskjaer, opäť, po beck Beckham priniesol "Mankunians" dopredu. Zároveň Sheringham a Ole-Gunnar Solskjaer začali zápas z lavičky. Dráma tiež spočíva v tom, že manažér „Bavorska“ Ottmara Hitzfelda veril vo víťazstvo čoskoro, pretože to nie je typické pre nemecký život. Hlavný tréner Mníchova zmenil svojho najlepšieho obrancu Lothara Matthausa, ktorý počas celého zápasu poskytol železobetónovú obranu. To bola chyba ...

Tím Argentína a Anglicko, 1986
    Poďme sa ponoriť ešte skôr do histórie a pripomíname si kultový zápas majstrovstiev sveta v roku 1986, v ktorom sa v rámci štvrťfinále stretol národný tím Argentíny a Anglicka. Tento Svetový pohár bol korunou kariéry argentínskeho génia Diego Maradona. Prvá polovica tohto zápasu sa nerozpoznala ničím nezabudnuteľným, góly neboli skórované. Druhá polovica hry však všetko úplne kompenzovala. Hráč tímu Diego Diego Maradona bol veľmi blízko k vedúcemu gólu v 55. minúte, ale svoje sólo zakončil strelou z kategórie školáckych. Fantastický na tento cieľ dáva Argentínčanom bežal 80 metrov za 14 sekúnd, zatiaľ čo porazil obrancov súpera. O niečo neskôr, Maradona zdvojnásobuje výhodu národného tímu Argentíny. A druhý gól môže súťažiť s prvým v sláve a legende, pretože bol strelený. A to bolo tak očividne a nehanebne. Oponent, spoluhráči, celý štadión bol jasný - gól by sa nemal počítať. Rozhodca však prekvapil každého, kto videl toto stretnutie a ukázal do stredu poľa. Po zápase ho Maradona nazvala „Božou rukou“. Briti sa však necítili lepšie. Maradonovi stále nepáči, obviňujúc ho, že im ukradol víťazstvo.

Liverpool a Miláno 2005.
    Keď už hovoríme o dramatickom zápase, je nevyhnutné spomenúť finále Ligy majstrov v roku 2005, v ktorom sa stretli Liverpool a Milan..
    Zdá sa, že taliansky klub už v prvom polčase navrhol víťazstvo pre seba v zápase, ale ukázalo sa, že to nie je také ľahké pre oddelenia Carlo Ancelotti.
    Už v prvej minúte zápasu, bez akýchkoľvek extra preludov, kapitán „Milána“ legendárneho Palo Maldini dáva gól. Ďalšie dve lietajú do siete, „Liverpool“ na konci prvej polovice hry, štvorhra čerpá Crespo. Na prestávke hráči z „Milána“ už mysleli, že budú piť šampanské z „Ushastika“, a Benitez v tom čase urobil ohnivý prejav v šatni tímu Merseyside, pretože v druhej polovici druhého turnaja vyšiel Liverpool. V šiestich minútach zápasu Gerrard, Smicer a Alonso vyrovnali skóre a vykonali zázrak, ktorý bude navždy zapomenutý v dejinách svetového futbalu. Zápas skončí skóre 3: 3. Ďalší čas tiež neodhalí víťaza. Spustí sériu prestreliek. Prečo nie scenár pre film?
    Či už kvôli nervom alebo šoku po stratenej výhode, ale futbalisti milánskeho tímu bili veľmi zle. Posledným bodom je ukrajinská legenda Andrei Ševčenko a neuvedie trest, ktorý prinesie víťazstvo anglickému klubu..