Úvodná stránka » šport » Ako 61-ročný austrálsky farmár vyhral super maratón

Ako 61-ročný austrálsky farmár vyhral super maratón

Austrálska super maratónska vzdialenosť zo Sydney do Melbourne je 875 km, čo trvá viac ako 5 dní od začiatku do konca. Športoví pretekári sa zvyčajne zúčastňujú pretekov a trénujú špeciálne pre túto akciu. Väčšina športovcov má menej ako 30 rokov a je sponzorovaná hlavnými športovými značkami, ktoré poskytujú športovcom uniformy a tenisky..

V roku 1983, mnoho z nich bolo v rozpakoch, keď sa 61-ročný Cliff Young objavil na začiatku pretekov. Spočiatku si všetci mysleli, že prišiel na začiatok preteku, pretože nebol oblečený ako všetci atléti: mal na sebe topánky a topánky. Ale keď Cliff šiel k stolu, aby získal číslo účastníka pretekov, každý pochopil, že má v úmysle bežať s každým..

Keď Cliff dostal číslo 64 a stál v súlade s ostatnými atlétmi, filmový štáb, ktorý urobil správu z miesta štartu, sa rozhodol, že si s ním urobí krátky rozhovor. Cliff ukázal na kameru a spýtal sa:

- Zdravím! Kto ste a čo tu robíte?
    - Som Cliff Young. Chováme ovce na veľkej pastvine neďaleko Melbourne..
    - Na tomto závode sa naozaj zúčastníte.?
    - áno.
    - Máte sponzora?
    - žiadny.
    - Potom nemôžete bežať.
    - Nie, môžem. Vyrastal som na farme, kde sme si nemohli dovoliť kone alebo auto až donedávna: pred 4 rokmi som si kúpil auto. Keď prichádzala búrka, išiel som von, aby som šiel riadiť ovce. Mali sme 2 000 oviec, ktoré sa pasú na ploche 2000 akrov. Niekedy som chytil ovce 2-3 dni - nebolo to ľahké, ale vždy som ich chytil. Myslím, že sa môžem zúčastniť pretekov, pretože je to len o 2 dni dlhšie a je to len 5 dní, zatiaľ čo ja bežím po ovciach 3 dni.

Keď začal maratón, profesionáli opustili Cliffa v jeho galoch ďaleko za sebou. Niektorí diváci s ním sympatizovali a niektorí sa mu smiali, pretože nemohol ani správne začať. V televízii ľudia sledovali Cliffa, mnohí sa obávali a modlili sa za neho, aby na ceste nezomrel..

Každý odborník vedel, že na dokončenie vzdialenosti bude trvať asi 5 dní, a preto je potrebné spať 18 hodín denne a 6 hodín spať. Cliff Young to nevedel.

Nasledujúce ráno po štarte sa ľudia dozvedeli, že Cliff nespí, ale stále beží celú noc, do mesta Mittagong. Ale aj bez toho, aby zastavil spať, Cliff bol ďaleko za všetkými športovcami, aj keď pokračoval v behu, zatiaľ čo sa mu podarilo pozdraviť ľudí pozdĺž trate..

Každú noc sa priblížil k pretekárskym lídrom a na poslednú noc Cliff išiel okolo všetkých športovcov svetovej triedy. Ráno posledného dňa bol ďaleko pred všetkými. Cliff nielen bežal supermaratón vo veku 61 rokov, bez umierania na diaľku, ale vyhral ho rozbitím rekordu 9:00 a stal sa národným hrdinom..

Cliff Young prekonal preteky o 875 kilometrov za 5 dní, 15 hodín a 4 minúty.

Cliff Young nebral jednu cenu. Keď Cliff získal prvú cenu A $ 10,000, povedal, že nevedel o existencii ceny, že sa zúčastnil na pretekoch nie za peniaze, a bez váhania sa rozhodol dať peniaze prvým piatim atlétom, ktorí prišli po ňom za 2 000 dolárov. Cliff neopustil cent a celá Austrália sa do neho zamilovala..

Mnohí vyškolení športovci poznali celé techniky o tom, ako behať a koľko času na odpočinok na ihrisku. Navyše boli presvedčení, že vo veku 61 rokov nebolo možné spustiť super maratón. Cliff Young to všetko nevedel. Ani nevedel, že športovci môžu spať. Jeho myseľ bola bez obmedzujúcich presvedčení. Chcel len vyhrať!