Úvodná stránka » zariadenie » Smrteľné dopravné nehody

Smrteľné dopravné nehody

Predtým bolo pretekanie veľa dobrodruhov, pretože bezpečnosť automobilov a tratí zostala na mnohých miestach. Tento pohľad by sa dal porovnať s bojmi gladiátora o život a smrť. Samozrejme, dnešné športové podujatia zanechávajú pocit nebezpečenstva, najmä v automobilových pretekoch alebo rallye. Vo väčšine prípadov však aj vážne kolízie automobilov zaručujú vodičovi úspešný výsledok. Dnes budeme hovoriť o dvoch smrteľných pretekoch 20. storočia, ktoré si vzali životy športovcov a nenechali žiadnu šancu na prežitie..

Gordon Smiley, 20. apríla 1946 - 15. mája 1982

Gordon Smiley mal skvelé skúsenosti a talent. Víťazstvo bolo jeho spoločníkom v takmer všetkých pretekoch. Séria Indy-500 sa však nepredložila veľkému pretekárovi. Prvý pokus bol neúspešný kvôli turbodúchadlu, ktoré ho hodilo do chvosta pelotónu - hlavnej skupiny pilotov. Nabudúce mal nehodu, ktorá zabránila Gordonovi dostať sa dopredu. Tretí raz nebol predurčený na to, aby sa to stalo.

V máji 1982 sa zúčastnil závodu Indianapolis (kvalifikácia 500 míľ). Náhle pri obrovskej rýchlosti 320 kilometrov za hodinu stratil kontrolu. Jeho auto 81. marca Cosworth narazil do oplotenia a doslova sa rozpadol na kúsky, ktoré sa okamžite roztrúsili po trati. Gordonova smrť prišla hneď. Neskôr, Steve Olvi, hlavný lekár CART série, napísal, že to bola najhoršia autonehoda, akú kedy videl..

Wolfgang von Trips, 4. mája 1928 - 10. septembra 1961

Úplným menom nemeckého pilota je Wolfgang Alexander Albert Eduard Maximilian Raihsgraf Berge von Trips - šľachtický pretekár. Počas svojho života sa zúčastnil vytrvalostného preteku ako „24 hodín Le Mans“, vyhral Targa Florio v roku 1963, bol pilotom Formuly 1. Prisľúbil prvé miesto v ďalšom Formuli 1, ale to sa nestalo.

Grand Prix v talianskej Monze bola posledná nielen pre Wolfganga, ale aj pre niekoľko divákov. Problémy sa vyskytli v prvom kole: nemecké auto sa zrazilo s autom Jim Clark a oni boli vzatí z dráhy. Clark prežil, ale von Tripps nemohol držať v aute a havaroval. V tom čase jeho auto zasiahlo dav a zabilo 13 ľudí.

Páči sa vám tento článok? Rovnako ako a zdieľať s priateľmi a predplatiteľmi!